Pracovní desky do kuchyně.

 Z betonu?


Důležitým interiérovým prvkem v kuchyni je kvalitní pracovní deska. Začlenění krájecích desek, odkapávače a odkládacích lišt na horké nádobí v desce je dobrým a účelným řešením.


Materiál pro pracovní desku

Základem pro naši technologii odlévání je ušlechtilý beton DECORLIT. Vyniká svými mechanickými vlastnostmi, tvrdostí povrchu a odolností vůči vysokým telotám. Od žuly a kamene se tento přírodní materiál, vhodný na pracovní desky do kuchyně, liší především způsobem zpracování a použitou ocelovou armaturou, která zabraňuje jejich poškození a zničení v zátěžových situacích.


Fotogalerie:
1

Pro inspiraci můžete vstoupit do fotogalerií a podívat se, jak to betonovým pracovním deskám sluší. Vybrali jsme pro Vás jak ukázky našich prací, tak i kolegů ze zahraničí.


Atypické pracovní desky na kuchyňské linky

Když říkáme „atypické", myslíme tím, že kromě zaměření, výběru barvy ze vzorníku a určení hlavního tvaru řešíme do detailů Vaši představu. Našim společným cílem je přece stvořit originální a osobitou desku na míru. Nebo snad ne?

Postup vyroby pracovních desek

Před vypracováním technické dokumentace k pracovní desce je třeba přesné zaměření v prostoru kuchyně. Z laminované dřevotřísky a překližky, materiálů běžných pro výrobu nábytku, je vyrobena forma. Po zhotovení ocelové armatury a dalších prvků následuje hlavní výrobní fáze. Tou je odlévání DecorLitu do jednorázové formy. Po jeho ztuhnutí formu rozebereme a vysvobodíme tím uvězněnou surovou desku. Začíná měsíční zrání, během kterého povrch pracovních desek zušlechťujeme a připravujeme k závěrečnému napouštění a voskování. Nezbytné je udržovat pracovní desku dostatečně vlhkou.

logo zajímavé články logo Umělý kámen Švec