Kuchyňské linky

Nová technologie

Interiér kuchyní se během několika desetiletí významně změnil a zdokonalil. Tvarově originální a praktická je kuchyňská linka nebo kuchyňský ostrůvek vyrobené technologií DecorLit. Běžné kuchyňské studio Vám nabídne sektorovou kuchyňskou linku v mnoha provedeních, z různých materiálů a v desítkách barevných odstínů.
Představme si nějaký materiál a pracovně jej nazvěme třeba 'Korkodur'. Jakási továrna jej denně vychrlí tuny. V šedesátišesti barvách a mutacích.
Je výhodou to, že kuchyňské linky z 'Korkoduru B52-Brown' mají naprosto stejnou barvu a povrch jako kuchyně v jiných domácnostech z téhož materiálu vyrobené? Že i ta Vaše kuchyňská linka se od jiných liší jen svými rozměry? Skutečné originály jsou k vidění na stránce fotogalerie kuchyňské linky.

Kuchyňské desky

Tím hlavním v kuchyňských linkách je bezesporu kuchyňská deska. Praktickým a moderním trendem je zabudování hlavních spotřebičů a vybavení přímo do kuchyňské desky.

Pracovní desky

Pracovní deska je prostorem, ve kterém probíhají hlavní kuchařské operace. Pracovní desky na kuchyňské linky, odlité z DecorLitu, vynikají vysokou kvalitou a trvanlivostí.

Kuchyňské dřezy

Umístění dřezů do kuchyňských linek je dnes samozřejmostí. Chcete mít kuchyňské dřezy s kuchyňskou linkou jako jeden kus? Jako monolit? Je to možné! Betonové, beze spár.

Odkapávač na nádobí

Praktická kuchyně by měla mít odkapávač na nádobí zabudovaný v kuchyňské lince.

Krájecí deska, podložky

K úpravě potravin nám slouží krájecí deska (dřevěná, skleněná, keramická).
Kam odkládáme horké nádobí? Na podložky (dřevěné, kovové). To vše může být integrováno v betonové kuchyňské lince.

foto kuchyně z doby bronzové

Kuchyňská linka v historii

V centru lidských obydlí bývala ohniště. Nejbližší místa kolem nich můžeme označit jako první kuchyně. Až do průmyslové revoluce (18. století ) se v domácnostech vařilo na otevřeném ohni.

foto kuchyňské linky Smiřických, zámek Náchod

Celkový vzhled a funkčnost kuchyně jsou ovlivněny postupujícím vývojem lidské kultury a rozvojem techniky. Její hlavní účel, příprava pokrmů, je však stále stejný a s časem se nezměnil.


Postupně se v kuchyních začíná objevovat nábytek. V období renesance vznikly nové typy úložného a kuchyňského nábytku. Oblíbené kredence a kabinety sloužily k vystavování připraveného jídla a nádobí v kuchyni nebo v jídelně. Často byly ozdobeny intarziemi, sloupky, římsami či balustrádami. Zvětšil se význam truhly, předchůdkyně dnešní komody. Kuchyňský nábytek v sestavách několika kusů můžeme považovat za první kuchyňskou linku.

logo zajímavé články logo Umělý kámen Švec